[Rozmiar: 93768 bajtów]
Nowości w serwisie Zapoznaj się z najnowszym numerem Zapraszamy do zakupów Gdzie można spotkać się z nami O nas - Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego Dane teleadresowe firmy
[Rozmiar: 39072 bajtów]
[Rozmiar: 66756 bajtów]
[Rozmiar: 347 bajtów]

6 czerwca 2016 - Historia skrzydłami malowana - Czwarta edycja konferencji popularnonaukowej w Koszalinie

[Rozmiar: 45381 bajtów]Zapraszamy wszystkich chętnych do Koszalina na konferencję popularnonaukową poświeconą przeszłości lotnictwa pt. Przez ciernie do gwiazd - Rzecz o lotniczej edukacji. Wykłady będą odbywać się od godz. 9 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej (pl. Polonii 1) a prowadzić je będą znani i uznani historycy i gawędziarze. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, Biblioteka Publiczna w Koszalinie. Oczywiście "Gapa" też tam będzie...


8 lutego 2014 - Historia skrzydłami malowana - Konferencja popularno naukowa w Koszalinie

[Rozmiar: 45381 bajtów]Zapraszamy wszystkich chętnych do Koszalina na konferencję popularnonaukową poświeconą przeszłości lotnictwa. Wykłady będą odbywać się od godz. 12 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej (pl. Polonii 1) a prowadzić je będą znani i uznani historycy i gawędziarze z Polski i Czech. O 10.00 spotkamy się na uroczystości przed pomnikiem Stalag Luft IV w Gross Tychow k. Podborska. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie "Rodzina Wojskowa". Oczywiście "Gapa" też tam będzie...


28 listopada - 1 grudnia 2013 - Targi Książki Historycznej w Warszawie

[Rozmiar: 45381 bajtów]Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia stoiska Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego na Targach Książki Historycznej w Warszawie, w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. Będzie tam najnowszy numer "Gapy" oraz kilka nowości książkowych m.in. "Szturmowcy z Gniazda Orląt" książka poświęcona lotnikom szkolącym się w Dęblinie w latach 1945-1956.


24-25 listopada 2013 - 100. rocznica urodzin mjr. pil. Pawła Niemca w Cieszynie

[Rozmiar: 45381 bajtów]Staraniem Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego, Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa i Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „SWAT” w niedzielę o godz. 11.45 zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa na rodzinnej kamienicy mjr. pil. Pawła Niemca przy ul. Michejdy 24. W poniedziałek odbędzie się konferencja popularno-naukowa z udziałem cieszyńskich historyków oraz członków Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego. Serdecznie zapraszamy. "Gapa" też tam będzie.


24-25 maja 2013 - Święto 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim

[Rozmiar: 45381 bajtów]W piątek zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konferencji naukowej poświęconej tradycjom kontynuowanym przez 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego zorganizowanej przez jednostkę oraz uroczystości jakie odbędą się w Mińsku Mazowieckim. Podczas konferencji nastąpi prezentacja książki Wojtka Matusiaka "Syrenka i Kosy". W sobotę zaś na lotnisku w Janowie odbędzie się huczne widowisko z MiG-ami 29 w roli głównej.


19 maja 2013 - Noc Muzeów w Warszawie

[Rozmiar: 45381 bajtów]Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego podczas Nocy Muzeów w Warszawie. Będziemy wraz z publikacjami Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego w Muzeum Wojska Polskiego.


29 listopada - 2 grudnia 2012 - Targi Książki Historycznej w Warszawie

[Rozmiar: 45381 bajtów]Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia stoiska Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego na Targach Książki Historycznej w Warszawie, w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. Będzie tam najnowszy numer "Gapy" oraz kilka nowości książkowych m.in. "Ci cholerni Polacy!" książka poświęcona Polskim Siłom Powietrznym w okresie Bitwy o Anglię.


23 pażdziernika 2012 - Konferencja popularno-naukowa w Koszalinie pt. "Historia skrzydłami malowana"

[Rozmiar: 45381 bajtów]26 października 2012 roku na Politechnice Koszalińskiej odbyła się Konferencja popularno-naukowa o historii lotnictwa pt. „Historia skrzydłami pisana”. Jej organizatorem był Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej, reprezentowany przez dr. Grzegorza Śliżewskiego przy wsparciu Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego, którą reprezentowali Piotr Hodyra, Robert Gretzyngier i Wojtek Matusiak. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. "GAPA" też tam była...


23 września 2012 - Odsłonięcie tablicy pamiatkowej poświęconej ppor. pil. Marianowi Bełcowi w Paplinie

[Rozmiar: 45381 bajtów]23 września 2012 r. przed salą Ochotniczej Straży Pożarnej w Paplinie odbyła się uroczystość związana z odsłonięciem tablicy upamiętniającej asa myśliwskiego – ppor. Mariana Bełca – pilota Dywizjonu 303, bohatera bitwy o Anglię, w 70. rocznicę jego śmierci. Byliśmy tam z naszym czasopismem oraz nowo wydaną książką o ppor. pil. Marianie Bełcu.


16 września 2012 - Meeting Aerienne Franco-Polonais

[Rozmiar: 45381 bajtów]16 września 2012 r. wzięliśmy udział w pokazach lotniczych we francuskim Lens. Impreza, która zgromadziła ponad 40 tysięcy widzów stała się okazją do zaprezentowania wystawy poświęconej lotnikom polskim we Francji w 1940 r. autorstwa Bartłomieja Belcarza i Marka Rysia. Wśród materiałów rozpowszechnianych przez nas we Francji był między innymi i Lotniczy Magazyn Historyczny "GAPA". Spotkaliśmy w Lens wielu entuzjastów polskiej historii lotnictwa, którzy zapowiedzieli współpracę z naszym czasopismem.


2 czerwca 2012 - Święto 23 Bazy Lotniczej w Mińsku Mazowieckim

[Rozmiar: 45381 bajtów]Znów na niebie nad Polską pojawią się "Kosynierzy warszawscy", których pamięć w niecodzienny sposób przywracają wolontariusze Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego. Oczywiście w działaniach tych dzielnie sekunduje Gapa oraz jej redaktorzy. Zapraszamy w imieniu organizatorów do Mińska Mazowieckiego na wielką lotniczą fetę pełną niespodzianek oraz do naszego skromnego historycznego stoiska.


20 maja 2012 - Odsłonięcie pomnika poświęconego lotnikom ziemi garbowskiej

[Rozmiar: 1141343 bajtów]Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego była współorganizatorem odsłonięcia głazu upamiętniającego pięciu lotników pochodzących z Garbowa k. Lublina, które odbyło się w przedostatnią niedzielę maja. Ogromną popularnością cieszył się piknik historyczny pod znakiem biało-czerwonej szachownicy oraz promocji Wojska Polskiego. Podczas festynu nastąpiła premiera drugiego numeru Gapy oraz spotkania zespołu redakcyjnego z czytelnikami.


20 kwietnia 2012 - Obchody 70. rocznicy śmierci płk. pil. Mariana Pisarka

Jak co roku Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego oraz Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego wzięła udział w obchodach rocznicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Radzyminie, której patronem jest Marian Pisarek. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować wystawę poświęconą 100-leciu urodzin i 70-leciu tragicznej śmierci jednego z najwybitniejszych dowódców Polskich Sił Powietrznych.


28 lutego 2012 - Wystawa poświęcona gen. Tadeuszowi Sawiczowi

[Rozmiar: 56021 bajtów] 28 lutego 2012 r. w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie została otwarta wystawa poświęcona gen. bryg. pil. Tadeuszowi Sawiczowi - Ostatniemu polskiemu pilotowi Bitwy o Anglię. Tadeuszowi Sawiczowi jest również poświęcona znaczna część pierwszego numeru naszego czasopisma, więc i pierwsze numery sygnalne pojawiły się na tej imprezie.